Weboldalunk bizonyos területein sütiket („cookies”) alkalmazunk. A sütik lehetővé teszik a weboldal számára, hogy felismerje, amennyiben Ön korábban azt már meglátogatta. A sütik segítenek nekünk megérteni, hogy a weboldal melyik része a legnépszerűbb, mert látni engedik, hogy látogatóink mely oldalakra lépnek be és mennyi időt töltenek ott. Ennek tanulmányozásával a weboldalt jobban tudjuk igazítani az Ön igényeihez, és még változatosabb felhasználói élményt tudunk nyújtani Önnek azáltal, hogy a sütik egyebek mellett megjegyzik a beállításokat, így nem kell azokat újra bevinnie, ha egy új oldalra lép, emlékeznek az Ön által korábban bevitt adatokra (pl. irányítószám), ezért azokat nem kell újra begépelnie, elemzik a honlap használatát annak érdekében, hogy az így nyert információk felhasználásával végrehajtott fejlesztések eredményeként az a lehető legnagyobb mértékben az Ön elvárásai szerint működjön, könnyen megtalálja az Ön által keresett információt, és figyelemmel kísérik hirdetéseink hatékonyságát.

A KSZSZ tanácskozásán összesen 28-an vettek részt, a 19 szavazati jogú tanácstagból 17 volt jelen. A napirendek a következők voltak:
1. Az érdekvédelem aktuális kérdései, OKÉT, KÉF
2. A KSZSZ – Abonyi Kft. pénzkezelési szabályzata
A KSZSZ és a KSZSZ – Abonyi Kft. hosszabb távú befektetéseiről döntés
3. A Szövetségi Tanács tagjainak tájékoztatója
4. Egyebek.
Bővebben: A KSZSZ 2017. november 10-11-én kihelyezett Szövetségi Tanácsülést tartott Kecskeméten
Az Európai Unió vezetői 2017. november 17-én a tisztességes munkafeltételekről és a növekedésről szóló göteborgi szociális csúcstalálkozón ünnepélyesen kihirdették a szociális jogok európai pillérét.
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma már a tavalyi bértárgyalások során és az OKÉT testületi ülésein is többször nyomatékkal kérte a kormány képviselőjét a minimálbér és garantált bérminimum emelés hatására kialakult tarthatatlan közszolgálati bérhelyzet felülvizsgálatára, valamint a sürgető kérdések megoldását szolgáló intézkedések megtételére. Rendkívül kedvezőtlen az a tény, hogy ez az elmúlt egy évben nem történt meg. Ezért a SZEF Ügyvivő Testülete tiltakozik a versenyszféra érdekegyeztető fórumának, a VKF-nek azon döntése ellen, mely szerint a munkaerőpiaci helyzetjelentős változásai ellenére sem kezdik meg a tavaly kötött bérmegállapodás újratárgyalását, sőt rögzítették: maradjanak érvényben az akkor elfogadott összegek. A SZEF, mint a közszolgálat érdekképviselet konföderációja, felemeli szavát az ellen, hogy a VKF testületében nincs megfelelő képviselete a közszférának és az nem is veszi figyelembe a közügyeiért dolgozó 690 ezer munkavállaló érdekeit. Ennek ellenére mégis (ő volna) jogosult a sorsukról dönteni?
A Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége (KSZSZ) Elnöksége és 15 tagszervezete nevében július 1-je, a
KÖZSZOLGÁLATI TISZTVISELŐK NAPJA
alkalmából tisztelettel köszöntjük a Magyarország közigazgatásában dolgozó kormánytisztviselőket, köztisztviselőket, állami tisztviselőket és valamennyi munkavállalót!
Az állampolgárok részéről megnyilvánuló jogos elvárás a magas fokú szakmai felkészültség, az empátia, a lelkiismeretesség és mindenekelőtt az etikus, ügyfélközpontú ügyintézés. E hivatás gyakorlói ennek tudatában végzik mindennapi munkájukat. Tisztában vannak azzal, hogy milyen felelősséget jelent a lakosság, az ügyfelek, az állam és az önkormányzatok szolgálata, a közjó érvényre juttatása. Kevesen tudják, hogy a közszolgálati tisztviselőkre - a versenyszférában dolgozókhoz képest - több mint tizenöt többlet kötelem vonatkozik.
Közigazgatásunk jól szolgálja Magyarország fejlődését. Mindez azonban nem tükröződik e munkát végzők javadalmazásában. Az utóbbi években romlott a közigazgatásban dolgozók jövedelmi helyzete, hátrányos változások történtek a közhivatalnokok élet- és munkakörülményeiben. 2008 óta bérbefagyasztás sújtja a közszolgálati tisztviselőket. Jelentős részüknek 30-40 %-kal csökkent a reálkeresete, ezért ebben a munkavállalói körben is megjelentek a napi megélhetési gondok.
Helyre kell állítani a „Jogok és kötelezettségek egyensúlyát”!
Közszolgálati hivatásuk felelősségteljes gyakorlásáért a közszolgálati tisztviselőket munkájukhoz méltó társadalmi megbecsülés illeti meg. Szakszervezeti szövetségünk minden lehetséges fórumon képviseli e munkavállalói kör jogos követeléseit: OKÉT, KÉF, közigazgatásért felelős miniszter, média.
Ismételten és határozottan felkérjük Magyarország Kormányát, hogy a 9. éve befagyasztott közszolgálati illetményeket legalább 30 %-os mértékben növelje! A beígért életpálya modell további halogatása elfogadhatatlan! A Közszolgálati Tisztviselők Napja újra legyen munkaszüneti nap!
A KSZSZ szolidaritását fejezi ki az MKKSZ által a Magyar Államkincstárban meghirdetett sztrájkkal. A megfogalmazott sztrájkkövetelések reálisak, más közigazgatási szervekre nézve is helytállóak.
Az ünnep alkalmából a magyar közigazgatásban dolgozó valamennyi kormánytisztviselőnek, köztisztviselőnek, állami tisztviselőnek és munkavállalónak szakmai sikereket, jó egészséget és egyéni boldogulást kívánunk!
Budapest, 2017. június 28.
a KSZSZ Elnöksége
-Hírek a munka világából
A székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Kft-nél működő Vasas Szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók döntése alapján a pécsi telephelyen hatalmas részvétellel végrehajtott figyelmeztető sztrájk után a székesfehérvári kollégák is sztrájkba lépnek.
A GINOP Plusz 3.2.3 projekt keretében szakmai tematikus rendezvényt tartott a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete Kecskeméten, a Mercedes gyár tisztségviselőinek részvételével.
Megfogalmazta közös igényét az Európai Unió 2028–2034-es többéves pénzügyi keretére az öt hazai szakszervezeti szövetség. Követelésüket levélben közölték az uniós egyeztetésben érintett miniszterekkel, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, Kármán András pénzügyminiszterrel, valamint Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszterrel is.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ), a Liga Szakszervezetek, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), valamint a Munkástanácsok egységes álláspontját tükröző levele:
Már idén nyáron egy új érdekegyeztető rendszert vezethet be a kormány, a pedagógusok teljesítményértékelése pedig a jelenlegi formájában megszűnik. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke a Népszavának adott interjújában azt mondta: kevesebb konfliktussal jár, ha a kormány partnerként tekint a pedagógusokra.
A székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Kft-nél működő Vasas Szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók úgy döntöttek, hogy elsőként a Pécsi telephelyen 2026-06-05-én 12:00 és 14:00 között kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak!
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.
További információk