Weboldalunk bizonyos területein sütiket („cookies”) alkalmazunk. A sütik lehetővé teszik a weboldal számára, hogy felismerje, amennyiben Ön korábban azt már meglátogatta. A sütik segítenek nekünk megérteni, hogy a weboldal melyik része a legnépszerűbb, mert látni engedik, hogy látogatóink mely oldalakra lépnek be és mennyi időt töltenek ott. Ennek tanulmányozásával a weboldalt jobban tudjuk igazítani az Ön igényeihez, és még változatosabb felhasználói élményt tudunk nyújtani Önnek azáltal, hogy a sütik egyebek mellett megjegyzik a beállításokat, így nem kell azokat újra bevinnie, ha egy új oldalra lép, emlékeznek az Ön által korábban bevitt adatokra (pl. irányítószám), ezért azokat nem kell újra begépelnie, elemzik a honlap használatát annak érdekében, hogy az így nyert információk felhasználásával végrehajtott fejlesztések eredményeként az a lehető legnagyobb mértékben az Ön elvárásai szerint működjön, könnyen megtalálja az Ön által keresett információt, és figyelemmel kísérik hirdetéseink hatékonyságát.
Az EUROFEDOP szervezésében 2018. május 28-án Bécsben, a szervezet helyi irodájában került sor a helyi és regionális önkormányzatok szociális párbeszéd bizottságának ülésére. A KSZSZ első ízben vett részt ilyen fórumon, az EUROFEDOP főtitkárának határozott kérésére. Az ülésen az előadókon és a szervezőkön kívül 24 fő volt jelen. Magyarországról az egyedüli résztvevő voltam.

Az EUROFEDOP tanácskozás résztvevői
Bővebben: Helyi és Regionális Önkormányzatok Tanácskozása (Bécs, 2018. május 28.)

EUROFEDOP szeminárium 2018. március 12-13.
Gratulálunk Fritz Neugebauer úrnak, az EUROFEDOP elnökének, az osztrák testvérszervezet, a GÖD tiszteletbeli elnökének, aki a Nagy Szent Gergely Rend kitüntetését kapta.
Büszkék vagyunk rá, és további jó egészséget, sikereket és sok örömöt kívánunk neki.
Hozzájárulása a közszolgálatokhoz továbbra is fontos nemzetközi és nemzeti szinten is.
Kedves Fritz!
A KSZSZ nevében szívből gratulálok Neked a csodálatos kitüntetéshez – sokszorosan megérdemelted, és Veled örülünk.
A következő évekre jó egészséget és örömöt, további sikert is kívánunk.
Budapest, 2018. május 3.
Szívélyes üdvözlettel:
Dr. Agg Géza
elnök
B E SZ Á M O L Ó
„Kapacitásbővítés a szociális párbeszéd javítására a Közszférában”
című
EUROFEDOP szemináriumról
2018.03.12-13.
Bécs
Az eseményen a KSZSZ-t Agg Géza és Pető Andrea képviselték.
A két nap gazdag programot kínált a szeminárium résztvevőinek. Összeállítása során figyelembe vették a szervezők, hogy a jelenlévő országokban nagyon különböző a gyakorlat a szociális párbeszéd tekintetében. Fritz Neugebauer, az EUROFEDOP elnöke kiemelte köszöntőjében, hogy a tárgyalás minden államban egyformán fontos, és az Európai Unió megteremti az ehhez szükséges struktúrát, a végrehajtás mikéntje
viszont már a különböző országok feladata. Mint mondta: „bebizonyított, tudományos tény, hogy a szociális párbeszéd mind gazdasági, mind szociális szempontból előnyös a társadalom számára.”
Bert Van Caelemberg az EUROFEDOP főtitkára elmondta: a közszférában egyre erősebb kihívást jelent az információs technológia hatására megváltozó munkaerő- piaci helyzethez való alkalmazkodás, a részmunkaidő és az álfoglalkoztatás problémája, a társadalmi változásokhoz szükséges adaptáció, folyamatos fejlődés, valamint a távmunka feltételeinek megtervezése.

Bővebben: Kapacitásbővítés a szociális párbeszéd javítására a Közszférában
A nagyböjt befejeződött, de nem mindenki számára. A központi közigazgatásban dolgozó kormánytisztviselők „böjtje” tíz éve tart. 2008 óta nem kaptak semmiféle béremelést. Reálkeresetük azóta 34 %-kal csökkent, miközben a nemzetgazdasági átlagkereset 50 %-kal nőtt!
A kormány 2014-ben életpálya modellt ajánlott részükre 50 %-os bérnövekedéssel. Az ígéretből nem lett semmi. A kormány „leszalámizta” a közszolgálati tisztviselőket, így a központi és a helyi közigazgatás dolgozóinak csak az ígéret maradt.
A köztisztviselők helyzete hasonlóan siralmas. Helyzetük érdekében eddig öt alkalommal tartottak sztrájkot, minden eredmény nélkül. Ők egy fokkal előnyösebb helyzetben vannak kormánytisztviselő sorstársaikhoz képest, mivel a munkáltatójuk az önkormányzat, nem a kormány.
A központi közigazgatás több intézményében is sztrájkhangulat van, de a félelem miatt eddig nem sikerült az érdekérvényesítés legerősebb fokozatát realizálni. Elkeseredettek az állam alkalmazásában dolgozó statisztikai, meteorológiai, társadalombiztosítási és egyes minisztériumi dolgozók. Közülük már arra is van vállalkozó, aki nevét adja a siralmas helyzet bemutatására. Ilyen tárgyú levelek olvashatók honlapunkon: www.kszsz.org.hu Több helyen a szakszerű munkavégzés is veszélybe kerül. Megfogalmazódott az a gondolat, hogy „időjárás mindig lesz, de időjárás jelentés már nem biztos…”
Bízunk abban, hogy az új kormány beváltja a jelenlegi kormány 2014-ben tett ígéretét!
Budapest, 2018. április 5.
a KSZSZ Elnöksége
2014. január 14-én tettük közzé az MTI OS segítségével a „Nyílik a…zolló, meg a bicska” címmel szövetségünk közleményét, melyben a közszolgálati tisztviselők sanyarú helyzetére mutattunk rá.
A közszolgálati tisztviselők bérét meghatározó illetményalap 2008 óta nem nőtt, egyéb juttatásaik is 10…20%-kal csökkentek. Az elmúlt 10 évben 26%-os infláció sújtotta ezt a kvalifikált dolgozói réteget, a 13. havi illetmény megvonása további 8%-os reálkereset csökkenést okozott számukra. Azóta béremelést kaptak ebből a körből a NAV, az Országgyűlési Hivatal és a kormányhivatalok dolgozói.
A központi közigazgatásban dolgozó kormánytisztviselők és az önkormányzatoknál dolgozó köztisztviselők továbbra is mostoha gyermekek. Az átlagjövedelem alatti kategóriákban e tisztviselők reálkeresete 40%-kal csökkent! Így egyre többen csúsznak közülük a szegénységi küszöb alá. A magyar közigazgatás történetében példátlan, hogy tíz éven keresztül „helyben járnak” a kormány közvetlen munkatársai.
2008-tól a „bérolló” egyik ágában a közszolgálati tisztviselők nyomorognak 34 %-os reálkereset romlással, míg az „olló másik ágában” a nemzetgazdasági átlagkeresetek 50 %-kal növekedtek! Tényleg mindenki lép egyet előre?
Tisztelt Jelenlegi és Leendő Kormány!
Meg kell állítani az olló nyílását, nehogy a bicska is nyíljon!
A KSZSZ Elnöksége
A négy évvel ezelőtti közlemény és a tisztviselők keresetének alakulását bemutató diagram az alábbi honlapon olvasható: www.kszsz.org.hu
Budapest, 2018. 03. 21.

-Hírek a munka világából
A székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Kft-nél működő Vasas Szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók döntése alapján a pécsi telephelyen hatalmas részvétellel végrehajtott figyelmeztető sztrájk után a székesfehérvári kollégák is sztrájkba lépnek.
A GINOP Plusz 3.2.3 projekt keretében szakmai tematikus rendezvényt tartott a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete Kecskeméten, a Mercedes gyár tisztségviselőinek részvételével.
Megfogalmazta közös igényét az Európai Unió 2028–2034-es többéves pénzügyi keretére az öt hazai szakszervezeti szövetség. Követelésüket levélben közölték az uniós egyeztetésben érintett miniszterekkel, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, Kármán András pénzügyminiszterrel, valamint Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszterrel is.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ), a Liga Szakszervezetek, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), valamint a Munkástanácsok egységes álláspontját tükröző levele:
Már idén nyáron egy új érdekegyeztető rendszert vezethet be a kormány, a pedagógusok teljesítményértékelése pedig a jelenlegi formájában megszűnik. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke a Népszavának adott interjújában azt mondta: kevesebb konfliktussal jár, ha a kormány partnerként tekint a pedagógusokra.
A székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Kft-nél működő Vasas Szakszervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók úgy döntöttek, hogy elsőként a Pécsi telephelyen 2026-06-05-én 12:00 és 14:00 között kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak!
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.
További információk