Weboldalunk bizonyos területein sütiket („cookies”) alkalmazunk. A sütik lehetővé teszik a weboldal számára, hogy felismerje, amennyiben Ön korábban azt már meglátogatta. A sütik segítenek nekünk megérteni, hogy a weboldal melyik része a legnépszerűbb, mert látni engedik, hogy látogatóink mely oldalakra lépnek be és mennyi időt töltenek ott. Ennek tanulmányozásával a weboldalt jobban tudjuk igazítani az Ön igényeihez, és még változatosabb felhasználói élményt tudunk nyújtani Önnek azáltal, hogy a sütik egyebek mellett megjegyzik a beállításokat, így nem kell azokat újra bevinnie, ha egy új oldalra lép, emlékeznek az Ön által korábban bevitt adatokra (pl. irányítószám), ezért azokat nem kell újra begépelnie, elemzik a honlap használatát annak érdekében, hogy az így nyert információk felhasználásával végrehajtott fejlesztések eredményeként az a lehető legnagyobb mértékben az Ön elvárásai szerint működjön, könnyen megtalálja az Ön által keresett információt, és figyelemmel kísérik hirdetéseink hatékonyságát.
Kedves Kollégák!
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) levélküldő kampányuk terjesztéséhez kérte a SZEF tagszervezeteinek segítségét.
A több éves kitartó szakszervezeti küzdelem eredményeképpen a
köz- és szakoktatásban dolgozó pedagógusok és oktatók bére emelésre került. A szükséges, de nem elégséges beavatkozás nem érintett közel 30 ezer oktatási dolgozót.
Ők a technikai és a nevelést-oktatást segítő kollégáink akik nélkül nem működne az oktatás rendszere.
A levélíró kampány az ő ügyük előmozdítására született és az alábbi linken támogatható:
https://szabad.ahang.hu/petitions/kerjuk-a-technikai-es-a-nevelo-oktato-munkat-kozvetlenul-segitok-berrendezeset
Kérjük a kampány támogatását és minél szélesebb körben történő megismertetését.
További részletekért kérjük, hogy keressétek a Pedagógusok Szakszervezete elnökségét.
Szolidaritással,
Dvorácskó Balázs
Szervezési titkár
Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF)
Gazdasági környezet
A magyar társadalom számára nehéz körülményeket idézett elő a kormány a 2022. évi választásokat követően, és ez a helyzet 2023-ban tovább súlyosbodott. A magyar gazdaság tartós recesszióba került 2022 nyarán, és 2023-ban is zsugorodott. A gazdaság gyengélkedésének egyik oka a nemzetközi körülményekben keresendő, de ennél sokkal súlyosabb probléma a strukturális válság. A gazdaság szerkezete az utóbbi 13 évben a lecsúszást determináló irányba halad: a munkaalapú társadalomként meghirdetett politika következményei egyre jobban látszanak a csekély hozzáadott értéket képviselő, alacsony képzettséget igénylő, alacsony bérű munkavállalókkal működő, nagy energiaigényű ipari üzemek térnyerésével. A kormány nem képes és nem hajlandó belátni, hogy a tudásalapú társadalom lehet a lecsúszás megállításának és a felzárkózáshoz történő visszatérésnek az útja.
A megszorítások politikájának szomorú bizonyítéka az Eurostat év végi jelentése a tagországok gazdasági teljesítményének, a háztartások fogyasztásának 2022. évi helyzetéről. Az Eurostat adatai nem csupán azt mutatják, hogy Magyarország az Európai Unió második legszegényebb országa, hanem azt is, hogy a jelenleg utolsó Bulgária életszínvonala olyan mértékben megközelítette a magyar fogyasztás szintjét, hogy gyökeres társadalompolitikai váltás nélkül két éven belül az Európai Unió legszegényebb országa leszünk. Ez sajátos módon a kormány gazdaságpolitikájának célirányosságát is mutatja, olyan értelemben, hogy a 2022. évi választások előtti 10 hónapban történt, mintegy 4 ezer milliárd forint értékű pénzosztást a választási év végére, a kiugróan magas inflációval és a drasztikus megszorításokkal sikerült a lakosságtól visszavenni.
Bővebben: Összefoglaló a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsának 2023 évi tevékenységéről
A KSZSZ Szövetségi Tanácsa 2023. december 7-én tartott ülést a KSZSZ székhelyén, a Városligeti fasor 10-ben.
Az értekezleten a 14 szavazati jogú küldöttből (Elnökség és tagszervezeti vezetők) 10 volt jelen, ezért az ülés határozatképes volt.
Jelen volt még a KSZSZ FEB elnöke, a Jogsegélyszolgálat vezetője, valamint az EMIDOSZ, az MDSZ, az MMBDSZ és a NAVOSZ több képviselője is.
A küldöttek mind a 7 napirendi pontot megtárgyalták, a szükséges határozatokat meghozták.
Az ülés végén átadásra kerültek a KSZSZ karácsonyi ajándékai is.

Budapest, 2023. december 12.
A Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége Szövetségi Tanácsa
2023. december 7-én, csütörtökön, 10.00 órai kezdettel
ülést tart.
Az ülés helye: KSZSZ székhelye, Budapest, VI. kerület, Városligeti fasor 10.
1. emeleti tanácsterem
Az ülésre meghívást kaptak a KSZSZ tagszervezeti vezetői, a tagszervezetek vezető testületeinek tagjai, a FEB elnöke és tagjai, valamint a Jogsegélyszolgálat vezetője.
2023. augusztus 7-én a Miniszterelnöki Kabinetiroda közzé tette azt a jogszabály-tervezetet, amiben egy “salátatörvény” keretében bevezetnék azt a módosítást, ami a közszféra szakszervezeteinek kötelező munkáltatói tagdíj levonását megszünteti. A SZEF minden eszközt megragad annak érdekében, hogy ezt, a SZEF tagszervezetei számára rendkívül hátrányos adminisztrációs vátoztatást megakadályozza. E helyen ennek dokumentumait gyűjtjük folyamatosan össze.
![]()
Bővebben: A közszféra szakszervezeti tagdíj levonásának ügye
Tisztelt Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke!
Azért fordulok Önhöz, hogy kifejezzem az európai szakszervezeti mozgalom aggodalmát az állam működésének további egyszerűsítésével kapcsolatos rendelkezésekről szóló törvénytervezet miatt.
Az Európai Szakszervezeti Szövetség támogatja tagszervezeteink azon értékelését, hogy a közszférában működő szakszervezeteket hátrányosan megkülönböztető rendelkezések tervezete nyilvánvalóan szakszervezet-ellenes diszkriminációt jelent, és súlyosan sérti az érintett munkavállalók és szakszervezetek jogait.
Az intézkedések indoklása az adminisztratív terhek csökkentése. Egyértelmű azonban, hogy az intézkedések a törvényjavaslat címével ellentétben semmilyen adminisztratív terhet nem fognak csökkenteni. Ráadásul az, hogy a közszférában egyes munkáltatóknak lehetőséget biztosítanak arra, hogy megtagadják a tagdíj automatikus levonását, új és jelentős további adminisztratív terhet ró a közszféra szakszervezeteire.
Ezért támogatjuk a felhívást a tervezet azonnali visszavonására és érdemi tárgyalások megkezdésére, lehetőleg az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács (OKÉT) keretében. Emlékeztetünk arra, hogy a kormányoknak eleget kell tenniük a szakszervezetekkel folytatott konzultációban betöltött munkáltatói szerepükkel kapcsolatos kötelezettségeiknek, és teljes mértékben tiszteletben kell tartaniuk az EU szociális vívmányait és a nemzetközi munkaügyi normákat. Az ESZSZ kérésre további információkkal áll rendelkezésre az érintett munkajogi szabályokkal kapcsolatban.
Üdvözlettel,
Esther Lynch,
az Európai Szakszervezeti Szövetség főtitkára
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.
További információk